Hosting

Nasza firma SYS-COM świadczy profesjonalne usługi hostingowe na rzecz klientów indywidualnych, jak również firm i instytucji. Usługi hostingowe prowadzone są w naszym Centrum Danych w Polsce. Jest to zatem usługa z polską, a nie zagraniczną lokalizacją. Do naszej dyspozycji pozostaje posiadany przez nas w pełni autonomiczny system AS198611, który obsługuje adresację IPv4 oraz IPv6. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu nasze usługi hostingowe są zarządzane przez naszych specjalistów z branży IT, a nie firmy zewnętrznej. Jesteśmy członkiem organizacji RIPE NCC i posiadamy status LIR (Local Internet Registry). Mamy możliwość przyznawania i pozyskiwania adresów IP.

Posiadane przez naszą firmę Centrum Danych podłączone jest do dwóch największych i niezależnych punktów wymiany ruchu internetowego w Polsce za pomocą redundantnych łącz o przepustowości 10 Gbps oraz 1 Gbps. Jesteśmy dostępny w węzłach PoP w Warszawie - LIM+1 oraz w Katowicach - 4DC. Są to:

 • Thinx – udostępnia zasoby polskie (PLIX, KIX, TPIX, itp) i zagraniczne (DE-CIX, AMS-IX, LINX, itp) oraz zasoby Hurricane Electric.
 • EPIX – zapewnia dostęp do wysokiej jakości transmisji danych oraz usług IP, udostępnia zasoby polskie i globalne (Level3, Cogent, Telia, itp).
 • bezpośrednie styki globalne z operatorami Tier1 i Tier2: GTT, Cogent, RETN

Oba punkty styku obsługją zarówno adresację IPv4, jak i najnowszą adresację IPv6. Jako jedyni w Tucholi dostarczamy Klientom zasoby Internetu z nową adresacją.

Dla użytkowników naszej sieci internetowej w Tucholi udostępniamy bezpośrednie styki do węzłów CDN, m.in.: Akamai CDN, TVN Player, Ipla, ITI Neovision (nVOD) oraz Google Global Cache, który przyspiesza ładowanie YouTube, Google Maps, itp.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza firma może bez cienia wątpliwości oferować usługi nieprzerwanego dostępu do Internetu i zasobów zgromadzonych na serwerach hostingowych. Istotne jest również to, że mamy możliwość uzyskiwania optymalnych tras, a zatem korzystanie z naszego hostingu nie będzie miało większych opóźnień w realizacji, co jest istotne w przypadku korzystania z Państwa stron internetowych.

Cała nasza infrastruktura hostingowa monitorowana jest na bieżąco przez profesjonalne oprogramowanie Zabbix, a poprawność jego działania jest z kolei sprawdzana przez naszych specjalistów. Dzięki temu możemy Państwu zagwarantować, że wszelkie parametry pracy naszych serwerów hostingowych oraz urządzeń sieciowych działają bezawaryjnie 24 h/dobę przez cały rok bez przerwy.

Zapewne wielu z Was zacznie się zastanawiać, jakie zalety posiadają usługi hostingowe w naszej firmie SYS-COM w porównaniu z konkurencją. My podpowiadamy, że jest to:

 • polska lokalizacja, co gwarantuje nieprzerwany, stały, stabilny dostęp do serwerów hostingowych i żadnych opóźnień w realizacji usług,
 • pełna obsługa techniczna, ponieważ nasi specjaliści czuwają dzień i noc nad tym, aby usługi hostingowe działały poprawnie i bez zarzutu,
 • systemy zasilania zapasowego (UPS, dwutorowe zasilanie zewnętrzne, agregat prądotwórczy), w razie jakiejkolwiek awarii nasze usługi są realizowane dzięki zastosowaniu niezależnego sprzętu zasilającego,
 • systemy klimatyzacji, dzięki którym nasze serwery nie przegrzewają się, pracują w stałej temperaturze,
 • stały monitoring, który gwarantuje, że jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy naszych serwerów są usuwane na bieżąco, a Państwo mogą bezproblemowo z nich korzystać,
 • spełniamy wymagania GIODO dające Państwu możliwość podpisania umowy powierzenia i przetwarzania danych osobowych,
 • zabezpieczenia fizyczne, które posiadają nasze serwery hostingowe, a do nich należą monitoring CCTV oraz systemy alarmowe gwarantujące bezpieczeństwo Państwa danych,
 • usługi dodatkowe, do których możemy zaliczyć KVM IP, dzięki któremu możliwe jest zdalne logowanie się do serwera hostingowego przy użyciu bezpiecznego połączenia przez protokół IP.

W naszej ofercie znajdą Państwo hosting stron internetowych, zarządzane i nie zarządzane serwery dedykowane i VPS, rejestrację oraz utrzymanie domen internetowych, certyfikaty SSL oraz inne rozwiązania dedykowane. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy potrzebują profesjonalnych serwerów hostingowych oraz ich kompetentnej obsługi. Zatrudnieni w naszej firmie specjaliści zawsze służą pomocą w obsłudze i konfiguracji hostingu, a także czuwają nad poprawnym ich działaniem.

SYS-COM oferuje Państwu także usługi kolokacji serwerów rack 19”, serwerów tower oraz szaf rack 19”. Dzięki tej usłudze możliwe jest przechowywanie oraz dostęp do Państwa serwera, który fizycznie będzie znajdował się w naszym Centrum Danych. W ten sposób mogą Państwo zaoszczędzić na kosztach związanych z wykupieniem szybkiego łącza internetowego niezbędnego do utrzymania stabilnego działania serwera oraz kosztach stałego podłączenia do zasilania sieciowego, by serwer był cały czas dostępny w sieci.

Nasza firma zajmuje się również dzierżawą serwerów dedykowanych oraz szerokopasmowych łącz internetowych. Przydatne jest to wówczas, kiedy jednocześnie co najmniej kilku użytkowników będzie chciało mieć dostęp do danych lub zaawansowanych aplikacji zamieszczonych na Państwa serwerze hostingowym. Wówczas szerokopasmowe łącze internetowe gwarantuje stabilność działania serwera oraz stały dostęp do danych bez przerw i zaników. W naszej ofercie znajdą Państwo także usługi telefonii internetowej VOIP, która jest tanią i bezpieczną formą komunikowania się z innymi ludźmi na całym świecie.

Gwarancja dostępu do własnej strony internetowej i serwera hostingowego jest bardzo istotna dla naszych klientów, dlatego my dbamy o to, żeby żadne nieprzewidziane zakłócenia nie wpływały na ich dostępność. Do własnych danych będą mieli Państwo dostęp o każdej porze dnia i nocy, w dzień powszedni i w święta, zawsze wtedy, kiedy będą Państwo mieli taką potrzebę.

Zakres usług:

Hosting

 • hosting kont www
 • zarządzane serwery dedykowane i VPS
 • niezarządzane serwery dedykowane i VPS
 • rejestrację i utrzymanie domen
 • certyfikaty ssl
 • rozwiązania dedykowane

Kolokacja

 • serwerów rack 19"
 • serwerów tower
 • szaf rack 19"

Dzierżawa serwerów dedykowanych

dzierżawa szerokopasmowych łącz internetowych

 • możliwość zestawienia sesji BGP
 • pomoc w uzyskaniu zasobów z RIPE

Telefonia internetowa VOIP

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie usług, prosimy kontaktować się pod adresem it@sys-com.pl