Administracja serwerami

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo usługę administracji serwerami, którą oferujemy wszystkim klientom – firmom, instytucjom i osobom fizycznym. Ta usługa realizowana przez naszą firmę SYS-COM może być prowadzona zdalnie, a więc na odległość i lokalnie – za pomocą bezpośredniego połączenia z serwerem.

Posiadamy certyfikaty firmy Red Hat potwierdzające praktyczne umiejętności zarządzania systemami serwerowymi, jest to jeden z najbardziej cenionych certyfikatów - Red Hat Certified Engineer (RHCE) oraz Red Hat Certified System Administrator (RHCSA).

Nasza firma otwarta jest na każdy rodzaj współpracy, dlatego też dostosowujemy się do Państwa oczekiwań. Wedle Państwa życzenia konfigurujemy serwery jednorazowo bądź też zajmujemy się ich stałą opieką. Nasi specjaliści zapewnią im stabilną pracę, dzięki czemu nie będą musieli się Państwo martwić o przerwy w dostępie do własnych danych umieszczonych na serwerach.

Zlecając nam opiekę nad serwerem, zabezpieczają się Państwo przed nieprzewidzianymi awariami, czy zwiększonego ruchu na serwerze. Nasi specjaliści monitorują pracę serwera całodobowo i na bieżąco usprawniają ich działanie. Dzięki temu działają one bezawaryjnie, a Państwo mogą nie martwić się o ich prawidłowe funkcjonowanie.

Nasze serwery bazują na systemie Linux i dystrybucjach Debian, Centos, Gentoo oraz Ubuntu Server. Jednakże jesteśmy firmą, która na bieżąco doskonali swoje umiejętności i poszerza posiadaną wiedzę, dlatego inne dystrybucje oraz systemy dla serwerów nie są nam obce i je również obsługujemy.

W zakresie obsługi serwerów WWW oferujemy usługi instalacji oraz konfiguracji oprogramowania potrzebnego do poprawnego działania stron internetowych, w tym Apache, Lighttpd, Nginx. Ważną funkcją każdej strony jest bezpieczeństwo przesyłanych danych, dlatego oferujemy generowanie oraz instalację certyfikatów SSL, które zabezpieczą połączenia pomiędzy użytkownikiem, a serwerem oraz zapobiegną przedostaniu się danych do globalnej sieci internetowej. Ponadto, zajmujemy się zabezpieczaniem serwera www przed atakami hackerskimi (np mod_security). Instalujemy również moduły i biblioteki dla skryptów PHP oraz akceleratory PHP/IonCube/ZendGuardLoader, dzięki którym możliwe jest utrzymanie stabilnej, bezpiecznej pracy serwera i poprawności w przetwarzaniu PHP.

Serwery DNS również są przez naszą firmę obsługiwane. Nasi specjaliści zajmują się instalacją oraz konfiguracją Bind9 oraz PowerDNS, a także primary oraz secondary DNS. Dzięki temu Państwa witryna będzie widoczna w sieci internetowej i dostępna dla innych użytkowników Internetu.

W zakresie administracji serwerów baz danych zajmujemy się instalacją oraz konfiguracją MySQL, PostgreSQL, FireBird, dzięki którym możliwe jest przeglądanie zgromadzonych danych za pomocą stron www. Mogą to być zamówienia od klientów ze sklepu online czy też zestawienia stanów magazynowych towarów. Oferujemy również usługi optymalizacji tych aplikacji na potrzeby użytkownika, aby praca z nimi była czystą przyjemnością. Na życzenie klienta odzyskujemy hasła kont root, konfigurujemy replikację baz danych, itp.

Instalujemy i konfigurujemy serwery FTP. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest bezpieczne pobieranie plików z serwera, a także przenoszenie ich na serwer. Konfigurujemy serwery FTP z kontami wirtualnymi oraz systemowymi. Gwarantujemy również szyfrowanie połączeń FTP, co daje Państwu pewność poufności przesyłanych danych oraz bezpiecznego dostępu do konta FTP.

Konfiguracja poczty elektronicznej to dla nas pestka. Nasi specjaliści w szybkim czasie zainstalują oraz spersonalizują konta pocztowe w oparciu o protokoły POP3, SMTP oraz IMAP, oprogramowanie antyspamowe oraz antywirusowe, a także webmaila, który umożliwia dostęp do konta pocztowego poprzez stronę internetową.

W naszych kompetencjach leży również konfiguracja paneli administracyjnych, instalacja środowiska Java, a także wirtualizacji. Ze względu na fakt, iż serwery wymagają odpowiednich zabezpieczeń, nasi specjaliści dobiorą dla Państwa odpowiedniego Firewalla, stworzą kopię zapasową zgromadzonych danych, zaktualizują system na serwerze i zainstalują dedykowane oprogramowanie, a wszystko to dla Państwa wygody użytkowania serwera i stabilnej jego pracy.

Administracja serwerami to przede wszystkim monitoring usług działających na serwerze, bieżąca aktualizacja oprogramowania, wsparcie techniczne specjalistów wysokiej klasy i z bogatym doświadczeniem zawodowym, a także wszystkie inne zlecenia, jakich oczekuje od nas klient. Nasza firma jest otwarta na współpracę. Dostosowujemy się do klienta, ponieważ jego zadowolenie z naszych usług jest dla nas najwyższym priorytetem.

Z każdym klientem omawiamy zakres naszych czynności i na tej podstawie oszacowujemy wartość umowy. Gwarantujemy, że każdy klient jest dla nas tak samo ważny i z taką samą starannością podchodzimy do jego zlecenia. Zachęcamy do współpracy z naszą firmą, firmą sprawdzoną i polecaną przez wielu Klientów.

Zakres usług:
serwery WWW
 • instalacja oraz konfiguracja Apache, Lighttpd, Nginx
 • generowanie i instalacja certyfikatów SSL dla stron www
 • zabezpieczenia serwera www: suexec, mod_security
 • instalacja modułów/bibliotek PHP
 • instalacja i konfiguracja akceleratorów PHP/IonCube/ZendGuardLoader
serwery DNS
 • instalacja oraz konfiguracja Bind9, PowerDNS
 • konfiguracja primary i secondary DNS
serwery baz danych
 • instalacja i konfiguracja MySQL, PostgreSQL, FireBird
 • optymalizacja konfiguracji baz danych
 • odzyskiwanie haseł kont root w bazach danych
 • konfiguracja replikacji baz danych
serwery plików FTP
 • instalacja i konfiguracja Proftpd, Pureftpd, vsftpd
 • konfiguracja serwerów ftp z kontami wirtualnymi lub systemowymi
 • szyfrowanie połaczeń ftp
serwery poczty elektronicznej
 • instalacja i konfiguracja serwerów Postfix, Exim
 • instalacja i konfiguracja oprogramowania antywirusowego i antyspamowego
 • instalacja i konfiguracja serwerów IMAP oraz POP3
 • konfiguracja szyfrowania połączeń dla IMAP, POP3 oraz SMTP
 • instalacja i konfiguracja oprogramowania webmail
panele administracyjne
 • instalacja i konfiguracja cPanel, DirectAdmin, Plesk, Webmin, ISPconfig
instalacja i konfiguracja środowiska Java
wirtualizacja
 • instalacja i konfiguracja OpenVZ, Xen
 • instalacja paneli zarządzania HyperVM, SolusVM
konfiguracja zabezpieczeń serwera (firewall)
aktualizacja systemu i kernela
rozwiązania kopii zapasowych
instalacja oprogramowania dedykowanego
środowiska wysokiej dostępności
administracja serwerami
 • monitoring usług działających na serwerze
 • aktualizacje systemu i oprogramowania na serwerze
 • kopie zapasowe
 • wsparcie techniczne
 • reakcja na awarie wg ustalonego SLA
 • dodatkowe zadania ustalone z Klientem
dodatkowe usługi ustalane indywidualnie

Ceny instalacji, konfiguracji oraz administracji serwerem ustalane są indywidualnie z każdym Klientem, w zalezności od rodzaju i ilości uruchomionych usług oraz czasu reakcji na interwencje.

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie usług, prosimy kontaktować się pod adresem it@sys-com.pl.